wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » IX Edycja Koncertu Bądź Jak Jezus - Mysłowice 31 maja 2018

IX Edycja Koncertu Bądź Jak Jezus - Mysłowice 31 maja 2018

Data dodania: 22-05-2018
alt
 
Bądź Jak Jezus to największy tego rodzaju koncert w Polsce. W ubiegłym roku publiczność liczyła ponad 20.000 osób. Jak zwykle zaproszono również zagraniczne gwiazdy współczesnej muzyki CCM, wystąpią For King & Country z Australii i Britt Nicole z USA. Wstęp na koncert jest bezpłatny!

Jak co roku będzie można zobaczyć i usłyszeć to co w muzyce CCM najciekawsze i najwartościosze. W koncercie mogą brać udział całe rodziny! Jak zawsze organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, bezpłatne miasteczko zabaw dla dzieci, stoiska chrześcijańskich wydawców z książką, muzyką i filmem. 

Tradycyjnie jak co roku zapraszamy serdecznie na nasze stoisko CCM.PL, do kupienia m.in płyty tegorocznych gwiazd For King & Country i Britt NicolealtFor King & Country (Australia)

Duet muzyczny grający współczesną muzykę chrześcijańską (CCM), założony w 2012 roku przez pochodzących z Australii braci Joela i Luka. Grają bardzo dynamiczny chrześcijański pop, alternatywny rock i tzw. soft rock. Koncerty duetu są bardzo żywiołowe i adresowane do młodego odbiorcy.

Mimo, iż wydali dopiero dwie płyty studyjne, mają na swoim koncie już 9 nominacji do nagrody GMA Dove, gdzie aż 4 razy nagrodę tę zdobyli. W 2015 roku dwukrotnie zostali laureatami najbardziej prestiżowej nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego – Grammy, w kategorii: Najlepszy album CCM i Najlepsze wykonanie utworu CCM. W 2017 roku otrzymali kolejną nominację do nagrody Grammy za piosenkę „Priceless” w kategorii Najlepszy utwór CCM.

Billboard nazwał ich jednymi z artystów wartych do obserwowania w roku 2012, a amerykański kompozytor piosenek „Australijską odpowiedzią na Coldplaya”. Ich pierwszy album „Crave” został wydany w 2012 roku, natomiast druga płyta „Run Wild. Live Free. Love Strong” dwa lata później. Pod koniec 2017 roku zespół wydał świąteczny album „A For King & Country Christmas Live”, a następnie wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Ważna jest dla nich równość, a także idea szanowania kobiet i honoru w związkach. Bracia skupiają się na tym, co naprawdę ma znaczenie. Ich celem jest pisanie uczciwie i autentycznie o życiu. Jak mówią, po spędzeniu razem niezliczonych godzin podczas koncertów utworzyła się między nimi głęboka więź.

 

altBritt Nicole (USA)

Amerykańska wokalistka, kompozytorka piosenek pochodząca z Salisbury w Karolinie Północnej. Piosenkarka trafia na listy przebojów głównie jako chrześcijańska artystka popowa, ale jej single „Gold” oraz „Ready or not” trafiły również na listę TOP 40 piosenek w Stanach Zjednoczonych.
W 2011 roku Britt Nicole została nominowana do nagrody GMA Dove w kategorii Wokalistka roku, a 2 lata później jej album „Gold” nominowano do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy album CCM .

Artystka ma na swoim koncie cztery albumy: debiutancki album „Say it”, „The Lost Get Found”, „Gold” oraz najnowszy album z 2016 roku – „Britt Nicole”.

Jak twierdzi rodzina artystki, Britt przyszła na świat śpiewając. Jej talent od zawsze był niezaprzeczalny i elektryzujący. Już jako trzylatka zaczęła śpiewać w kościele w Charlotte, z czasem stając się jedną z głównych postaci w lokalnym, codziennym programie telewizyjnym, śpiewając piosenki w trio gospelowym. Dla artystki bardzo ważne jest utrzymywanie bliskiego kontaktu z fanami, czytanie ich historii, słuchanie ich serc, pozwalając im tym samym wpływać na jej twórczość muzyczną.
Jak artystka mówi, wiele dziewczyn, które spotyka na koncertach podchodzą do niej ze spuszczoną głową i często widzi, że niektóre z nich czują się załamane. Wówczas ma nadzieję, że wyjdą z jej koncertu czując, że jest dla nich nadzieja. Jest to dla artystki ważna część większej całości.


 

altAdam Bubik (Czechy)

Polsko-czeski muzyk i piosenkarz chrześcijański z Zaolzia, który działał jako lider muzyki uwielbienia (worship) w Czechach przez wiele lat. Artysta nagrał sporo czeskich piosenek, które są obecnie śpiewane w wielu kościołach oraz cover-owane przez inne zespoły.

W 2017 r. rozpoczął współpracę z producentem Mirkiem Stępniem. Wtedy też zaczął swoją działalność na polskiej scenie muzycznej z nowym materiałem. Jego piosenki są bardzo chwytliwe, energiczne, a zarazem posiadają głęboki przekaz.
Teledyski Adama cieszą się dużym zainteresowaniem dzięki transmisji w ogólnoświatowej telewizji chrześcijańskiej TBN, TV Trwam i OPOKA.TV

 

altOn 1 (Polska)

Zespół złożonych ze znanych polskich muzyków:  Mate.O, Piotr Płecha, Kasia Kiklewicz, Maja Kowalczuk

 

altPoison (Polska)

Piotr Plichta, Poison – polski raper, pochodzący ze Stalowej Woli. Pierwsze próby związane z muzyką rozpoczął mając 17 lat. Raper nawrócił się dokładnie 10 lat temu, w 2008 roku. Poison był młodym, pogubionym człowiekiem. Jednak dziś świadczy o Bogu i opowiada o swoim życiu, a jego muzyka jest pełna fundamentalnych wartości.

Poison stworzył artystyczny program profilaktyki uzależnień „Jedno Życie”, podczas którego ostrzega młodych przed najczęstszymi błędami. Współpracował z takimi wykonawcami jak: TGD, Vixen, Dj Bulb, Rover, Bęsiu, Kolah, Yuro, Kids Gospel Joy, Allen, Mak Makowski i wielu innych.

W 2016 roku wystąpił gościnnie w albumie TGD zatytułowanym “Wracam do domu” w utworach : “Miłosierni” oraz “NOVO”.

Poison zarejestrował solowy mixtape „Oddech Życia”, który ukazał się w czerwcu 2012 roku i został nagrany w Studio RoyalSoundProduction. Obecnie artysta kończy pracę nad Debiutanckim Albumem „Szepty Sumienia”, który ukaże się wiosną 2018 roku.

Materiał jest promowany takimi teledyskami jak: „Pierwszy Wdech”, „Choćby nam mówili”, “Tsunami”.


 

alt12 kamieni (Polska)

12 kamieni to projekt lifestylowy, którego głównym celem jest przybliżenie współczesnemu człowiekowi Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny, w sposób zrozumiały i przystępny. W ramach projektu działa blog, band oraz dział szeroko pojętego designu. Posługując się różnymi metodami – od mediów społecznościowych i konferencji, po koncerty i sesje akustyczne – chcemy sprawiać, by nawet najbardziej zniechęceni do chrześcijaństwa ludzie przez sztukę i pozytywne wartości (#znajdźdobro) odnaleźli drogę do jedynego i prawdziwego źródła życia.

12 kamieni – jeszcze jakiś czas temu: Każdy robił coś, gdzieś, po coś, po nic, z kimś, sam, chcąc, nie chcąc. Zorientowaliśmy się, że razem możemy stworzyć coś dobrego na większą skalę niż nasze klatki schodowe. Że mamy do tego wszystkie narzędzia, jakich nam trzeba. To nie mógł być przypadek. Najpierw byliśmy organizacją. Później redakcją. Później – projektem. Na samym końcu staliśmy się rodziną. A wszystkich czytelników i słuchaczy postrzegamy jako naszej specyficznej rodzinki przyjaciół. Takich, co to wpadają bez zapowiedzi na kawę, bez pytania biorą sobie mleko z lodówki i prosto z mostu walą, co im leży na sercu. Zaczęło się od wspólnych jamów pod nazwą Pray Session organizowanych przez projekt 12 kamieni. Wspólny feeling i niepowtarzalny klimat jaki panował na tamtych spotkaniach zaowocował coraz częstszymi próbami i komponowaniem własnych utworów. Tak przy projekcie 12 kamieni powstał band. Pod koniec 2016 roku wydał on płytę zatytułowaną Znajdź Dobro. 
Muzycy wchodzący w skład zespołu to młode pokolenie trójmiejskiej sceny muzycznej. Ich brzmienie to mieszanka funky, soul i pop. Do swoich inspiracji zaliczają między innymi:, Hillsong United, Jacka Garratta czy Poluzjantów. Choć jak sami stwierdzają “pewnie nikt tego nie słyszy…”

 

Laureat tegorocznego konkursu Non Stop CCM - Pathlife (Polska)


 

alt
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności

Polecamy z naszej oferty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl