wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Aktualności2 » Moja miłość - nowy film fabularny twórców Bóg nie umarł

Moja miłość - nowy film fabularny twórców Bóg nie umarł

Data dodania: 07-02-2018 alt
 
Moja Miłość to fabularna opowieść o Rachel Joy Scott – pierwszej (spośród 13) ofiary strzelaniny w Columbine High School, która miała miejsce 20 kwietnia 1999 roku w USA. Film powstał w oparciu o historię Rachel, a także odnalezionych po śmierci pamiętników dziewczyny, będących niezwykłym świadectwem wiary, tęsknoty za Bogiem, religijnych poszukiwań i nastoletnich rozterek.

Premiera kinowa filmu w Polsce - 2 marca 2018, w listopadzie tego roku ukaże się również wersja DVD, która będzie do kupienia w naszym sklepie ccm.pl

Na podstawie pozostawionych przez Rachel dzienników, twórcy filmu odtworzyli jej życie – dzieciństwo w rozbitej rodzinie, wychowanie przez głęboko religijną matkę, młodzieńcze poszukiwania siebie, pierwsze zauroczenia i edukację. Oprócz przedstawionej w fabule historii dorastania Rachel Scott, film ma też drugą warstwę. Są to fragmenty autentycznych dzienników dziewczyny, odnalezionych po jej śmierci. To z jej wspomnień dowiadujemy się najwięcej o Rachel, widzimy, jak rozwija się jej osobowość i wiara. Jak przeżywa kryzys zwątpienia i dojrzewa do życiowych decyzji.

Lektura dzienników Rachel najpierw złamała mi serce, by potem przynieść wielką siłę - mówi Brad Allen - producent filmu

Była taka, jak ja, jak my wszyscy, niedoskonała i ludzka. Czytając jej dzienniki miałem wrażenie, że jest w nich bardzo autentyczna. Pisała o swoich wątpliwościach, tęsknotach, lękach. Zmieniała zdanie. Poznanie jej historii i praca z jej intymnymi zapiskami, to było poruszające doświadczenie – mówi Brian Baugh, reżyser filmu. To uniwersalna opowieść o tym, jak dojrzewamy do prawdy i uczymy się, jak ponosić konsekwencje własnych wyborów. Chciałem nakręcić film o kobiecie, którą silna wiara prowadzi przez życie. Moja bohaterka szuka wiary. Wiara w Boga jest drogowskazem i odpowiedzią na każdą życiową wątpliwość. Tak było w tragicznej historii Rachel Joy Scott – dodaje Baugh.

Jako dziewczynka Rachel zapisała w dziecięcym pokoju swoje marzenie – aby jej dłoń pewnego dnia dotknęła milionów serc – powiedział w jednym z wywiadów Benny Proffitt, producent wykonawczy filmu. Jesteśmy dumni, że tworząc ten film mogliśmy pomóc temu marzeniu stać się faktem.


 
Utwór "This is Your Time" powstał na cześć R.J Scott
Utwór "This is Your Time" powstał na cześć R. J. Scott:
alt 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Polecamy z naszej oferty

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl